Mainské mývalí kočky Nelly Ness

Děkujeme za návštěvu na našich stránkách a doufám, že se budete vracet i nadále!

Jsme chovatelé mainské mývalí kočky, žijící na okraji Prahy 8. Naše kočky mají naprostou volnost a žijí spolu pospolu v naprosté harmonii. Stejně tak koťátka vyrůstají v plném kontaktu s členy rodiny, dospělými kočkami a malým psem. Jsou zvyklí na každodenní ruch a nepřekvapí je ani zvuk vysavače. Naším záměrem je odchovávat typová a přátelská mainská mývalí koťata vhodná pro náročné zájemce o toto plemeno. Naše koťata jsou vychována v domě a nejsou určená pro volné vypuštění ven. Více informací naleznete v podmínkách prodeje nebo na často kladených otázkách.

Historie chovné stanice mainských mývalích koček Nelly Ness

Chovná stanice vznikla v roce 2008 pořízením našeho prvního oficiálního mainského mývalího kocoura - Caramela. S ním jsme absolutně propadli těmto jedinečným kočkám. Ovšem naším úplně prvním kocourem byl nalezenec Nelly (Ness), kterému vděčíme i za to, že nás přivedl k mainským mývalím kočkám. Podobou připomínal starší typ mainské mývalí a v dospělosti měl tento majestátní polodlouhosrstý kocour 8kg. Na jeho počest jsme naši chovnou stanici pojmenovali po něm, aby i nadále měli lidé možnost mít sebevědomá a osobitá mainská mývalí koťátka tak jako byl on.

V roce 2008 také přibyla první chovná mainská mývalí kočka - Berenike Ashabelle*PL a kterou následovala v roce 2009 Peppermountz Prada. Velkým zlomem pro náš chov byl v roce 2010 příchod Alastora, celým jménem nyní SC Alastor of Grand Royal*CZ JW DVM, který spolu s Berenikou skutečně založil náš chov a nyní pracujeme výhradně s těmito liniemi. Rok 2010 byl pro náš chov zlomový také narozením vrhu B a především Bena - NW 12, 13 SP Beau Beniamino Nelly Ness DVM DSM který je naším nejúspěšnějším výstavním kocourem. S Alastorem a Benem jsem procestovala mnoho zemí a zúčastnila se první (a pak dalších) světové výstavy a získala mnoho zkušeností z výstavního a chovatelského světa. Od roku 2013 jsem také žákyní pro kategorii I a II (kam patří mainské mývalí kočky) a tím se pro mě otevřel úplně jiný pohled na chov. Náš chov mainských mývalích tímto nekončí, ale jak pokračuje se můžete přesvědčit na těchto stránkách nebo na socialních mediích (facebook a instagram). 

Adéla Justová, 23.5.2015

 

Jana a Adéla Justovy

Praha 8
nellyness.mainecoon@gmail.com
tel: +420 723 245 691

Můžete také využít tento formulář:


InstagramAdéla Just Nelly Ness

Nelly Ness*CZ je FIFe registrovaná chovná stanice sídlící v Praze. Všechny naše kočky jsou HCM testované s negativním výsledkem.
nellyness.mainecoon@gmail.com
Don´t copy the design and photography. All rights reserved for Nelly Ness*CZ cattery.
Created by Adjust | Design